poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Czytam! Czytam  i choć książka nie jest nudna to albo jestem tak padnięta, że nawet jej nie otwieram, albo zasypiam po 10 minutach lektury. Ale przeczytam jeszcze w tym tygodniu, obiecuję. A co do organizacji czasu to znalazłam 15 punktów pomocniczych:


1. Rób notatki. Zapisuj wszystkie zadania jakie masz wykonać. Jeśli możesz to rób wpisy w telefonie i ustaw alarm przypomnienia do każdego z nich.
2. Każde wykonane zadanie zaznaczaj jako wykonane.
3. Korzystaj tylko z jednego kalendarza/organizera. Korzystanie z wielu urządzeń może spowodować niepotrzebny i niepożądany bałagan.
4. Wyprzedzaj przyszłość, wtedy będziesz mógł robić ewentualne poprawki w swoim kalendarzu wydarzeń.
5. Rób plany organizacyjne na następne miesiące.
6. Nadawaj priorytety. Zanim przystąpisz do wykonywania zadań, posortuj je według ważności, wtedy będziesz wiedział co wykonać najpierw.
7. Nie rób wielu rzeczy na raz. Zawsze skupiaj się na wykonaniu jednego zadania zanim zaczniesz robić drugie.
8. Nie odkładaj rzeczy na później.
9. Trzymaj porządek wokół siebie. Tony zbędnych papierów na biurku, ?bałagan? na komputerze powodują frustrację i mniej efektywną pracę.
10. Pośpiech jest złym doradcą. Zawsze wykonuj swoją pracę sumiennie i do końca. Nie raz pewnie zdarzyło ci się wykonać pewną rzecz na w pół poprawnie, do której musiałeś później wrócić, tracąc przy tym swój cenny czas.
11. Wysypiaj się! Kiedy jesteś wypoczęty, praca idzie płynniej.
12. Uprawiaj sporty. Człowiek wysportowany to człowiek zdrowy a kiedy jesteś w formie, masz więcej zapału i energii.
13. Pozbądź się negatywnej energii. Brzmi jak tekst z książki Feng-Shui, lecz tak nie jest. Staraj się łagodnie rozwiązywać konflikty z innymi ludźmi.
14. Zawsze rezerwuj dodatkowy czas. Jeśli zaplanowałeś sobie, że masz wyjść o 7.30 wyjdź o 15 min. wcześniej. Tak na wszelki wypadek.
15. "Jeśli możesz coś zrobić w mniej niż 2 minuty, zrób to teraz" – David Allen.
Wczoraj zastosowałam zasadę piętnastą i prawdę powiedziawszy udało mi się wykonać więcej rzeczy niż zazwyczaj ;)

2 komentarze:

  1. Ze wszystkim się zgadzam w 100% warto planować zadania, jednak nie należy przeceniać swoich możliwości, organizacja wcale nie jest taka łatwa, ale pomaga.

    OdpowiedzUsuń
  2. również się ze wszystkim zgadzam :) osobiście jestem bardzo zorganizowana, planuję wiele z wyprzedzeń i to naprawdę pomaga :)

    OdpowiedzUsuń